دفورمیتی‌های مادرزادی

اختلالات مادرزادی اندام‌ها از آن دسته بیماریهایی هستند که درمان بسیار سختی داشته و در خیلی از موارد والدین فقط با توصیه قطع عضو برای فرزندشان برخورد می‌کنند این مورد هم کودک سه ماهه ای بود که تنها درمان قطع هر دو ساق پا و استفاده از پروتز برای وی توصیه شده بود که با استفاده از روش ایلیزاروف نتیجه مشاهده می‌شود.

برای این کودک در مراجعات مکرر به غیر از قطع هر دو عضو از ناحیه زانو درمان دیگری پیشنهاد نشده بود. با استفاده از روش ایلیزاروف همان طور که قابل مشاهده است امکان راه رفتن با پاهای خود را بدست آورد.

نوزادی که همه متخصصین تشخیص قطع اندامها از زانو ها را به عنوان تنها درمان دفورمیتی شدید آن داده بودند بعد از انجام چندین عمل جراحی توسط دکتر نادر مطلبی‌زاده توان راه رفتن را بدست آورده است.

نمونه دیگر امیرعلی کلاس دوم ابتدایی است. وی به دلیل انحراف مادرزادی دستهایش توان انجام بسیاری از کارها از جمله نوشتن را نداشت. اما پس از درمان توسط دکتر مطلبی زاده اکنون به خوبی می تواند بنویسد. در ادامه فیلم قبل از جراحی و فیلم بعد از جراحی وی را مشاهده فرمایید.

امیرعلی برای اولین بار در مطب دکتر شروع به نوشتن می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخچه جراحی افزایش قد از زبان دکتر نادر مطلبی زاده

دکتر نادر مطلبی زاده، جراح و متخصص ارتوپدی: در روش ایلزاروف برش ظریفی در استخوان مورد‌نظر ایجاد می‌شود و با نصب دستگاهی روی آن و به‌تدریج با سرعت یک میلی‌متر در روز، فاصله‌ای در محل برش ایجاد می‌شود. از آنجایی که بدن انسان این قابلیت را دارد تا فضای جدید ایجاد شده را با سلول‌های جدید استخوانی ترمیم کند، بافت جدیدی با کیفیت استخوان طبیعی در محل برش ایجاد می‌شود.

ما را دنبال کنید

  • 09131365385
  • 09912044897
  • 021-88030657

آمار بازدید سایت

کاربران آنلاین: 0
بازدیدکنندگان امروز: 8
بازدیدهای امروز: 23
بازدید کننده دیروز: 14
بازدید دیروز: 18
کل بازدیدکنند‌گان: 4399
کل بازدید ها: 8280

© کپی رایت – دکتر نادر مطلبی زاده متخصص و جراح ارتوپدی | طراحی سایت: میانرودی