بازسازی انگشتان

در مورد انگشتان قطع شده بیشتر سعی بر این است که از بقایای استخوانهای انگشتان برای بازسازی استفاده شود. با توجه به اینکه بازسازی مفاصل پروسه پیچیده ایست و کمتر استفاده می‌شود، در محل هر مفصل زاوبه استاندارد تعریف شده‌ای ایجاد می‌گردد که هم اثر ظاهری مثبت دارد و هم توانایی گرفتن اجسام را افزایش می‌دهد و این خود ارزش این عمل را نشان می‌دهد. اما نکته بسیار حائز اهمیت در مورد بازسازی انگشتان قطع شده مدت طولانی این روش درمانیست که باید بیمار به آن توجه داشته باشد و با برنامه ریزی مشخص وارد این تصمیم شود. در هر بار افزایش، طول استخوان را معمولا بیشتر از دو سانتیمتر نمی‌شود اضافه کرد که این افزایش حداقل ۵-۶ ماه به طول می‌انجامد و در تمام طول این مدت دستگاه مربوطه روی انگشت باقی می‌ماند که خود می‌تواند محدودیتهای حرکتی را در طول این دوره تحمیل کند. گاهی برای بدست آوردن طول نرمال انگشت بدلیل شدت صدمه، به بیش از ۴ عمل با فواصل ۶ ماه ممکن است نیاز شود.

توضیح دکتر مطلبی‌زاده در مورد بازسازی انگشتان قطع شده در شبکه دو سیما

نمونه درمان های انجام شده

در بازسازی انگشتان قطع شده بخصوص بند انتهایی، طولانی مدت بودن دوره درمان و همچنین احتمال نیاز به جلسات تکمیلی نصب دستگاه که معمولا در مطب انجام می‌گردد باید در نظر گرفته شود گاهی نیاز می‌شود از پیوند استخوان استفاده شود، در حال حاضر روی انتقال ریشه ناخن از مرگ مغزی و نیز بازسازی مفصل در انگشت در حال مطالعه و استفاده از همکاری داوطلبان این روشها هستیم و به نتایج خوبی تا این لحظه رسیده‌ایم. در خیلی از موارد بعد از رشد انگشتان به میزان مناسب احتیاج می‌شود وب‌ها (چین بین انگشتی) نیز بازسازی شود که این خود یک عمل مستقل به حساب می‌آید و تاکنون نتایج مطلوبی حاصل شده است. در طول دوره افزایش طول انگشتان، همانند افزایش قد نیاز است بیمار از تغذیه خوبی برخوردار باشد و البته داروهای تقویت کننده استخوان تجویز می‌گردد.

کودکی که انگشتانش قطع شده است (قبل از عمل)

این فیلم قبل از عمل بازسازی انگشتان کودکی که تمام انگشتان دست خود را بخاطر ورود به چرخ گوشت از دست داده است.

نتیجه بدست آمده بعد از بازسازی انگشتان (بعد از عمل)

در کودکی که تمامی انگشتان خود را با صدمه در چرخ گوشت از دست داده بود در مرحله اول بازسازی (۵۰ درصد درمان صورت گرفته است) توان گرفتن اشیاء را بدست آورده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخچه جراحی افزایش قد از زبان دکتر نادر مطلبی زاده

دکتر نادر مطلبی زاده، جراح و متخصص ارتوپدی: در روش ایلزاروف برش ظریفی در استخوان مورد‌نظر ایجاد می‌شود و با نصب دستگاهی روی آن و به‌تدریج با سرعت یک میلی‌متر در روز، فاصله‌ای در محل برش ایجاد می‌شود. از آنجایی که بدن انسان این قابلیت را دارد تا فضای جدید ایجاد شده را با سلول‌های جدید استخوانی ترمیم کند، بافت جدیدی با کیفیت استخوان طبیعی در محل برش ایجاد می‌شود.

ما را دنبال کنید

  • 09131365385
  • 09912044897
  • 021-88030657

آمار بازدید سایت

کاربران آنلاین: 0
بازدیدکنندگان امروز: 4
بازدیدهای امروز: 7
بازدید کننده دیروز: 20
بازدید دیروز: 29
کل بازدیدکنند‌گان: 3360
کل بازدید ها: 6432

© کپی رایت – دکتر نادر مطلبی زاده متخصص و جراح ارتوپدی | طراحی سایت: میانرودی