اختلاف طول اندامها

اگر اختلاف طول اندامها بیش از دو سانتیمتر باشد، بدلیل حرکتهای اضافی ایجاد شده در ستون فقرات کمری، منجر به صدمات مهره‌ای در دراز مدت خواهد شد لذا توصیه می‌شود اختلاف بالای دو سانتیمتر حتما درمان گردد. در اینجا چند نمونه از نتایج این عمل جراحی نمایش داده شده است. یکی از تصاویر پایین مربوط به اصلاح اختلاف طول پاها به میزان ۳۵ سانتیمتر است. نکته قابل توجهی که حتی در تصاویر زیر قابل مشاهده است افزایش حجم عضلات اندام کوتاهتر بعد از افزایش طول آن است که برای ما تجربه جالبی بود.

در این فیلم راه رفتن یکی از مراجعه کننده ها را پس از بهبودی مشاهده می فرمایید. پیش از این، یکی از پاهای وی ۳۰ سانتیمتر کوتاهتر از دیگری بوده است.

استفاده از سلول‌های بنیادی

برای تسریع استخوان‌سازی در طی درمان اختلاف طول اندامها، جراحی افزایش قد و بازسازی انگشتان قطع شده از سلولهای بنیادی استفاده می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخچه جراحی افزایش قد از زبان دکتر نادر مطلبی زاده

دکتر نادر مطلبی زاده، جراح و متخصص ارتوپدی: در روش ایلزاروف برش ظریفی در استخوان مورد‌نظر ایجاد می‌شود و با نصب دستگاهی روی آن و به‌تدریج با سرعت یک میلی‌متر در روز، فاصله‌ای در محل برش ایجاد می‌شود. از آنجایی که بدن انسان این قابلیت را دارد تا فضای جدید ایجاد شده را با سلول‌های جدید استخوانی ترمیم کند، بافت جدیدی با کیفیت استخوان طبیعی در محل برش ایجاد می‌شود.

ما را دنبال کنید

  • 09131365385
  • 09912044897
  • 021-88030657

آمار بازدید سایت

کاربران آنلاین: 0
بازدیدکنندگان امروز: 4
بازدیدهای امروز: 7
بازدید کننده دیروز: 20
بازدید دیروز: 29
کل بازدیدکنند‌گان: 3360
کل بازدید ها: 6432

© کپی رایت – دکتر نادر مطلبی زاده متخصص و جراح ارتوپدی | طراحی سایت: میانرودی